Jedipainos
/mämmi/
Other urls found in this thread:
is.fi
github.com
youtu.be
twitter.com
lintuteemu
ajattelin pelata tätä
tullut uusi ääni overhaul modi johon on laitettu paljon työtä ja vaihtaa toistuvat äänet ja vissiin myös ambient etc, ainakin sen haluan asentaa mutta harmikseni en kauheammin muuten varmaan pysty modaamaan koska koneen rajoitukset. onko teillä mitään suosituksia? en ole asentamassa mitään mikä vaikuttaa pelimekaniikkoihin niinkuin aseita tjms
hanki elämä
Hei miksi 4chanx ei toimi firefoxilla?
huh huh
HUH HUH
aika monella mummolla menee herne kohta nokkaan
sinänsä jännä jos antenni-TV-kaista vapautuu niin mitä sillä sitten tehdään (googlailun mukaan taajuudet välillä 470 - 694 MHz)
is.fi
>MT: Yle ehdottaa televisioantenneista luopumista ja siirtymistä laajakaistaan – muutos voisi aiheuttaa ongelmia maaseudulla
>Digitan mukaan laajakaistoihin siirtyminen heikentäisi television näkymistä maaseudulla.
Maaseudun tulevaisuus kertoo Ylen ehdottaneen antennitelevisioista luopumista ja täydellistä siirtymistä laajakaistan kautta tapahtuvaan television katseluun ja 2020-luvun aikana.
MT:n mukaan huoleksi on muodostunut laajakaistaliittymien maksullisuus ja maaseutu. Lehden haastattelema antenniverkoista vastaavan Digitan johtaja Teppo Ahonen kertoo, että laajakaistoihin siirtyminen heikentäisi television näkymistä maaseudulla.
Yleisradion hallintoneuvoston puheenjohtaja, kansanedustaja Arto Satonen (kok) puolestaan kertoo lehdelle, ettei ehdotuksesta ole vielä keskusteltu. Hänen mukaansa kuluttajille ei saa muodostua Yle-veron lisäksi muita kustannuksia Ylen ohjelmista, ja lisäksi ohjelmien näkyvyys pitää olla tasapuolista koko maassa.
VASTATKAA
ÄLÄ HUUDA!
toimii mulla
>sinänsä jännä jos antenni-TV-kaista vapautuu niin mitä sillä sitten tehdään
Jännää joo. Säästösyistähän tuo antenni-tv sit lopetettais eikö. Kai ne taajuudet pistettäis myyntiin ja joku ne ostaa ja keksii jotain. Kuinkahan moneen omakotitaloon tulee edes kaapeli.
Miten? Mulla ei tapahdu mitään. Se ollaan muutenkin updatettu viimeksi joku kaksi vuotta sitten. Kun laitan sen päälle mitään tapahdu.
En tiiä mitä bitcoinmainaajaversiota koitat asentaa mutta tossa oikea: github.com
varmaan ne taajuudet lahjoitetaan jollekin ylikansalliselle firmalle puoli-ilmaiseksi
sitten sitä hehkutetaan Suomen pelastamisena
nekin rahat lähetetään sitten etelän vetelille
Jotain semmosta juu.
mämmi
youtu.be
En halua röihin, mutta menen silti. En tarvitse rahaa, mutta menen silti. En pidä ihmisistä, mutta menen silti.
onko toi stalkker
Aika lammas setit.
t. amk opiskelija joka aikoo 100% varmuudella jättäytyä työttömäksi koulun jälkeen ja käy koulussa vain jotta saa nostettua opintolainat tappiin
Meille on tulossa tyttöjä kylään. Vinkkejä?
ovi kiinni, valot pois, sängyn alle piiloon
Tein unessa vauvoja Hanamarun kanssa ja joku moraalihomo tuli vinkumaan että ei ton ikästen kanssa saa tehdä vauvoja niin vedin sitä turpaan.
tulitko?
näin unta että joku 10v jonne tuli skeittaileen lapsuudenkodin asfaltille nii heitin sitä repulla ja nostin kaulasta suorille käsille sen ja heräsin sit
Melkein samat mutta tarviin rahaa että olis säästöjä
Etelän vetelillä viittaat siis ulkomaisiin sijoitusyhtiöihin?
unessa tietty, ei niitä vauvoja ilmankaan tehä.
mä
Miltä teidän arkenne näyttää? Mitä teette elämällänne?
t. kyssin partaalla
no esimerkiksi katon piirettyi tai syön. joskus myös pelaan tieto kone pelejä.
Käyn töissä ja lepään vapaa-ajat
tää + ryyppään aika paljon ja sitte keskiviikkosin käyn lääkärissä
tuskailen etäopintojen kanssa, jätän kursseja sitten kesken ja mietin kyssi settejä kun ei taaskaan tullut noppia. edes mitään kivaa viitsi tehdä kun kokoajan pitäis vaan tehä koulujuttuja niin ei kehtaa eikä kiinnosta pelit yms.
sitten välillä vedän kännit että unohtuu stressi hetkeksi
itekki ryyppäsin ennen mutta sillon ei jaksanu syödä tai kahtoo piirettyjä nii lopetin sen.
piirrettyjen kattominen jää kyllä välistä mutta tulee kyllä herkuteltua aika paljon humalassa
räpläilin palleja ja nyt käsi haisee hikiseltä pimpiltä